Zabytki i atrakcje w Płocku

Płock jest atrakcyjnie położonym miastem, które leży w centralnej części Polski. To co przyciąga turystów do tego miejsca, to niezwykła architektura oraz brzeg Wisły. Na przestrzeni lat, miejscowość ta zmieniała się wielokrotnie. To właśnie płocka baza noclegowa rozbudowała się najszybciej. Razem z napływem turystów zaczęto budować coraz to nowsze i lepsze ośrodki wypoczynkowe dając najwyższą jakość usług ludziom. Dziś na terenie miasta podziwiać można przepiękne budowle, zabytki, kościoły i ciekawe miejsca. Na Starówce mieści się ich najwięcej. Leżące praktycznie jedna bok drugiej czynią Płock jeszcze bardziej atrakcyjnym. Głównym punktem Rynku Głównego jest reprezentacyjny plac z ratuszem, który tworzy siedzibę władz miejskich. Otoczony kamienicami z XVIII I XIX wieku nadaję temu miejscu urokowi.

Tereny Płocka zamieszkiwane były od IX lub X wieku. Plac który pełni dziś funkcję rynku głównego kiedyś był targiem, na którym kupcy sprzedawali i kupowali artykuły spożywcze. W XIX wieku przebudowano plac z ratuszem na park z alejkami, a targ został przeniesiony na Nowy Rynek. Dziś na wieży ratuszowej codziennie o godzinie 12:00 i 18:00 usłyszeć można hejnał płocki, a w samo południe pooglądać można historyczną scenę pasowania Bolesława Krzywoustego na rycerza przez swojego ojca Władysława Hermana, odgrywaną przez figury książąt.

Płock w swojej ofercie zabytków i atrakcji posiada wiele wiele miejsc, gdzie niezwykłą historią i urokiem zaczarują najmniej zainteresowaną osobę. Spośród wielu miast, to właśnie do Płocka przybywa rzesza turystów. Płock jest miastem które podąża za nowymi technologiami, a więc aby nie zaburzyć historycznego wyglądu miasta chce rozwijać się dopasowując nowe innowacyjne pomysły do obecnej scenerii, poszerzając przy tym ofertę dla mieszkańców i turystów.

Jedna myśl na temat “Zabytki i atrakcje w Płocku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>