Wakacje w Czorsztynie

Malownicza wioska turystyczna, która swoim urokiem przyciąga coraz więcej turystów z całej Polski to Czorsztyn. Miejscowość ta położona w województwie małopolskim, w niedalekiej odległości od Nowego Targu jest dobrym miejscem jeśli chcemy podczas pobytu zwiedzić Kraków (https://pl.wikipedia.org/wiki/Krak%C3%B3w) czy Zakopane.

Zanim jednak wybierzemy się do Czorsztyna warto wcześniej zarezerwować noclegi. Baza noclegowa jest dobrze rozbudowana i każdy znajdzie coś dla siebie. Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę: "noclegi Czorsztyn" pokaże nam się cała lista miejsc i adresów (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,czorsztyn,0.html), gdzie możemy spędzić urlop. W sezonie turystycznym jest wielu chętnych i możemy mieć problem z miejscem. Czorsztyn oferuje noclegi zarówno w domach wypoczynkowych, hotelach, polach namiotowych czy apartamentach z widokiem na te malownicze okolice.

Świetnie spędzić czas mogą tu zarówno osoby, które lubią aktywne formy odpoczynku. Miejscowość leży bowiem w okolicach gór Pienin, które oferują wiele tras dla fanów turystyki górskiej. Trasy są również idealne na wędrówki z dziećmi. Zamek w Czorsztynie, który otacza Jezioro Czorsztyńskie to wspaniałe miejsce, które warto zobaczyć. Po jeziorze możemy popływać gondolą czy statkiem i zobaczyć te okolice z innej perspektywy. Możemy również wybrać się na spływ kajakowy przełomem Dunajca co również będzie niezapomnianym przeżyciem.

Jeśli wolicie wyższe góry warto wybrać się do Zakopanego lub na Słowację, aby zdobyć Rysy czy Giewont. W Pieninach jednak na pewno nie zabraknie miejsc na wspaniałe wycieczki, a z takich wakacji przywieziecie masę wspomnień i zdjęć. Jeśli macie zamiar wybrać się do Czorsztyna w okresie zimowym możecie skorzystać z możliwości zjeżdżania na nartach w dobrze naśnieżonych stokach. Istnieje również możliwość wynajęcia instruktora, czy sprzętu jeśli takowego nie posiadacie. Interesującym miejscem, które warte jest odwiedzenia jest Wąwóz Homole w Pieninach, który kusi pięknymi widokami i wspaniałymi trasami. Innym punktem jest Sokolica w Pieninach, która jest jednym z najpiękniejszych szczytów w Pieninach, a widoki zapierają dech w piersiach. Na Sokolicę możecie dostać się szlakiem niebieskim ze Szczawnicy lub zielonym z Krościenka, zaś dojście zarówno z jednego jak i drugiego zajmuje około godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>