Dźwirzyno i jego potencjał turystyczny

W Dźwirzynie w okresie wakacyjnym odbywa się wiele imprez, między innymi koncerty, występy kabaretów, czy imprezy sportowe. Dlatego też warto dokonać wcześniej rezerwacji komfortowego pokoju do spania (np tutaj), ponieważ w okresie wakacyjnym trudno jest znaleźć wolne miejsce. Na terenie Dźwirzyna działa też kilka ośrodków sanatoryjnych, kolonijnych i rehabilitacyjnych. W Dźwirzynie zostało także wyznaczone letnie kąpielisko. Zadbana plaża oraz czysta woda morska zachęcają do kąpieli morskich oraz kąpieli słonecznych. Zostając na dłużej w miejscowości Dźwirzyno warto skorzystać z oferty noclegowej obiektu Ośrodek Wypoczynkowy Rybitwa. W ofercie posiada sto pięćdziesiąt miejsc noclegowych. Oferowane przez ośrodek pokoje wyposażone są w łazienki. Ponadto w pokojach znajduje się czajnik bezprzewodowy, telewizor, sztućce oraz naczynia. Goście mają do dyspozycji przede wszystkim świetlicę oraz stały i bezprzewodowy dostęp do internetu. Na terenie, na którym usytuowany jest obiekt znajduje się wypożyczalnia rowerów oraz płatny parking. Warto wiedzieć, iż znajduje się on na terenie ogrodzonym i jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą tam między innymi siłownię, teren rekreacyjny i boisko sportowe. Z myślą o najmłodszych został przygotowany piękny plac zabaw.

W Dźwirzynie ulokowany jest kościół pod wezwaniem Matki Bożej Uzdrowienia Chorych zbudowany w latach 1982 – 1998. Parafia pod tym samym wezwaniem została utworzona w 1986 roku przez biskupa Ignacego Jeża. Przy kościele posługę pełni Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi. Nawiązując do zabytków tego miejsca zachowało się tutaj wiele zabytkowych domów pochodzących jeszcze z okresu XIX i początków XX wieku, które były budowane w stylu bardzo charakterystycznym dla tego regionu. Są to głównie domy mieszkalne w obejściach nierolniczych, ale znajdzie się również kilka zabytkowych domów mających nieco inny charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>