Atrakcje w okolicy Łukęcina

Łukęcin to miasto, którego atutem przede wszystkim jest cisza i spokój. Nie jest to najpopularniejsza miejscowość na polskim wybrzeżu, ale to trzeba traktować jako ogromny atut, gdyż znaleźć miasteczko w którym nie ma natłoku turystów i gdzie na plaży o każdej porze dnia można spokojnie znaleźć trochę miejsca dla siebie wcale nie jest prostym zadaniem. Sporym plusem również jest baza noclegowa (szczegóły ➦ meteor). Łukęcin to przede wszystkim wiele ośrodków wypoczynkowych i hoteli na wysokim poziomie. Nie powinno być problemu ze znalezieniem miejsca noclegowego nawet podczas trwania sezonu letniego, jednak jeśli dokonamy wcześniejszej rezerwacji to na pewno lepiej dla nas gdyż trafimy po prostu na lepsze noclegi. Łukęcin sam w sobie oprócz szerokiej, piaszczystej plaży nadmorskiej ma mało atrakcji, jednak w okolicy znajduje się wiele ciekawych miejscowości gdzie można zrobić jednodniowy wypad i się świetnie bawić. Znakomitym pomysłem na pewno będzie wyjazd do Dziwnowa. Miasto to słynie przede wszystkim z mostu prowadzącego na wyspę Wolin i jest to jeden z czterech, którymi można się na tą wyspę dostać. Dlaczego jest on tak popularny?

Po pierwsze jego konstrukcja jest wyjątkowa a otworzenie i zamknięcie mostu dla statków stanowi świetną rozrywkę dla turystów i za każdym razem, kiedy operacja otwierania i zamykania mostu jest aktywna to w najbliższej okolicy zbiera się mnóstwo turystów, którzy to obserwują. Po drugie ciekawostką jest fakt, że to na tym moście nagrywano jeden z odcinków znanego każdemu polakowi serialu "Czterej Pancerni i Pies". Sam most pochodzi z lat 50. XX, więc jest dość młody, choć jego design i wykonanie jest trochę inne niż w innych mostach można to zaobserwować przez co może wydawać się trochę starszy. Most ten znakomicie wkomponował się w krajobraz tego miasta już na stałe i chyba nikt kto tu mieszka czy przyjeżdża co jakiś czas nie wyobraża sobie remontu i zmiany wyglądu i funkcjonowania tego mostu. W najbliższej okolicy Łukęcina znajdują się jeszcze takie miejsca jak Trzęsacz (szczegóły ➦ wikipedia), w którym znajdziemy bardzo ciekawe muzeum nieistniejącej już wioski oraz ruiny zamku położonego na zboczu klifu, który widać z plaży i trzeba przyznać, że prezentuje się świetnie. Kolejnymi miejscami są Pobierowo czy Rewal, które są już mniej znane jednak warto znać tego typu miejscowości w naszym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>